Śniadanie daje moc naszym uczniom (PSP4)

8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Najważniejsze cele programu:

1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Drugie śniadanie w pigułce:
Zamień czasem pieczywo pszenne na pełnoziarniste. Pyszne jest pieczywo z pestkami słonecznika, dyni lub suszoną śliwką. Na pewno takie urozmaicenie spodoba się dziecku. Wybierz śniadaniówkę, która będzie miała dobre zamknięcie i nie otworzy się w plecaku. Oprócz kanapki dodaj małe przekąski w postaci orzechów oraz suszonych owoców – coś do pochrupania na każdej przerwie. Warzywa oraz owoce podawaj w małych porcjach, które będą łatwe do zjedzenia w czasie krótkiej przerwy. Wkładaj do śniadaniówki chusteczki nawilżające, aby twoje dziecko miało zawsze czyste ręce przed jedzeniem. Zamiast kanapek możesz zrobić do szkoły sałatkę, makaron czy ryż z  warzywami. Wodę czy sok zastąp od czasu do czasu owocowym koktajlem.”

www. sniadaniedajemoc.pl

Uczniowie klas I-III naszej szkoły po raz kolejny wraz z wychowawcami przygotowali zdrowe śniadanie . Była to  nie tylko edukacja zdrowotna , ale również świetna zabawa, dzięki której uczniowie nauczyli się jak ważne w codziennej diecie jest śniadanie, jak go przygotować i kulturalnie spożywać. Dzieci poznały nowe smaki i zobaczyły co na śniadanie lubią jeść ich koledzy i koleżanki. Niektóre śniadaniowe kanapeczki wyglądały jak małe dzieła sztuki. Było zdrowo i pysznie. SMACZNEGO.

Anna Mączka