Nagroda nagród

Dzisiaj to się działoooo!!! Uczniowie klas I-III odebrali nagrodę! Na opolszczyźnie tylko dwie - Nysa i nasze szkoła. Dziękujemy!

19 XI 2014 r. odebrana - "Nagroda nagród" jak mówi Pan prezes zarządu Fundacji Recal - Jacek Wodzisławski. O tym i nie tylko, warto posłuchać i pooglądać, co działo się w Zespole Szkół w Prudniku - PSP nr 4 z Fundacją RECAL. Jeszcze raz pięknie dziękujemy Fundacji i aktorom Teatru Lalek "Zaczarowany Świat" z Torunia. Na "Alę z Alulandii" zaprosiliśmy również przedszkolaki z prudnickich przedszkoli nr 3 i nr 7 - reakcje maluchów bezcenne."ALA W ALULANDII" to edukacyjne przedstawienie w nagrodę za recykling. A tę piękną prezentację przygotował Pan Rafał Rosikoń (były uczeń naszej szkoły) i to się nazywa współpraca!

"Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe" to ogólnopolski projekt, którego kolejne edycje realizowane są od 1996 roku zgodnie z latami szkolnymi. W ramach programu placówki edukacyjne na wszystkich szczeblach otrzymują bezpłatne wsparcie od Fundacji RECAL w przygotowaniu i realizacji edukacji recyklingowej na przykładzie odzysku puszek po napojach i aluminium, z którego są wykonane. Podstawę wsparcia stanowią specjalne pakiety edukacyjne, filmy na płytach DVD, plakaty, magnesy, pojemniki oraz worki na alu-puszki. Na podstawie tych materiałów nauczyciele - szkolni koordynatorzy - realizują różne, często innowacyjne, działania edukacyjne ze swoimi uczniami. Działania tego typu mają zasadnicze znaczenie w procesie zmiany postaw społecznych wobec potrzeby segregacji odpadów."

Aluminiowe puszki po napojach zbieramy i NAGRODĘ MAMY! Nasze działania sięgają 1997 roku. Jesteśmy wyróżnieni spośród 25 miast w Polsce!

I. Siembida

więcej zdjęć - kliknij miniaturę