• 01.jpg

Mikołajkowy Maraton Logicznego Myślenia (PSP4 / PG2)

„Było po prostu matematycznie, logicznie i … śmiesznie”

5 XII 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku odbył się po raz pierwszy MIKOŁAJKOWY MARATON LOGICZNEGO MYŚLENIA. Zadania przygotowali uczniowie i nauczyciele matematyki Zespołu Szkół w Prudniku (Publicznego Gimnazjum nr 2 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4) . Do I etapu przystąpiło 27 uczniów klas IV –VI ze szkoły podstawowej. Po godzinnym rozwiązywaniu zadań wymagających od ucznia logicznego myślenia wyłoniono grupę 13 uczniów, którzy przystąpili do II etapu.

 

1. Jakub Mączka IV a

2. Chrobak Ewa IV b

3. Szymon Syska IV b

4. Jakub Żak V b

5. Wojciech Szkałuba V b

6. Kamil Dominiak V c

7. Magdalena Kloc V c

8. Sebastian Zając V c

9. Cyprian Fielestak V a

10.Rafał Petrykanin VI a

11.Marcel Isalski VI b

12.Tęcza Piotr VI b

13.Jan Czyszczonik VI c

Zadania wymagały od uczniów nie tylko wiedzy matematycznej, ale i umiejętności  dokonywania przez uczestnika wyboru najlepszej dla niego strategii przy losowaniu zadań za 2, 3 czy 4 punkty. Na Maratonie gościł Mikołaj – Szymon uczeń klasy III a PG nr 2, który przed rozpoczęciem matematycznych zmagań, zabawiał dzieci rozmową i częstował cukierkami. Karolina i Małgosia z kl. III a PG nr 2 oraz Kasia i Maciek z kl. II b PG nr 2 – pomocnicy Mikołaja, pod opieką nauczycieli matematyki obu szkół sprawdzali poprawność wykonanych zadań oraz dokonali podsumowania. 

I miejsce Marcel Isalski kl. VI b

II miejsce Rafał Petrykanin kl. VI a

III miejsce Piotr Tęcza kl. VI b

IV miejsce Jakub Żak kl. V b

Zwycięzcom zostały wręczone drobne upominki. Wszystkim dziękujemy za udział w Maratonie.

 

Nauczycielki matematyki
PG nr 2 i PSP nr 4 w Prudniku

P.S.

Na zakończenie Maratonu uczestnicy mieli możliwość wypowiedzenia się na temat jego organizacji i przebiegu. Oto niektóre ich wypowiedzi:

- Bardzo nam się podobało ponieważ mogliśmy porywalizować ze sobą. „Spotkaliśmy” Mikołaja.  To był bardzo ciekawy konkurs ! – uczniowie klas czwartych

- Było super. Zadania były łatwe. Emocje nie ustały szybko. Było po prostu matematycznie, kwadratowo, pierwiastkowo, potęgowo, logicznie i śmiesznie. - Kochamy takie konkursy ! – uczniowie klas szóstych

- Była duża rywalizacja. To konkurs inny niż wszystkie. Było fajnie i ciekawie. Chcemy jeszcze więcej takich konkursów. Fajny był Mikołaj. – uczniowie klas V a i Vc

- Duże emocje. Średnio trudne zadania. Dobra zabawa, ale i zdenerwowanie. Wyrównana walka. Panie były super. Pojawił się Mikołaj więc była dobra zabawa. 

- Chcielibyśmy jak najwięcej takich konkursów. Najlepszy Mikołajkowy konkurs. Ułamki, potęgi, geometria, algebra … - uczniowie klasy Vb

Dziękujemy
Organizatorzy

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour