Ślady Boga wokół nas

16.04.2013 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbyła się gala konkursów diecezjalnych. Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Prudniku wraz z opiekunem brali udział w Diecezjalnym Konkursie Artystycznym Opole 2013 „ŚLADY BOGA WOKÓŁ NAS” zdobywając 2 wyróżnienia.
Jak do tego doszło ?
Z naszej szkoły zostały zakwalifikowane 4 prace plastyczne do etapu diecezjalnego.  Diecezjalna Komisja Konkursowa oceniła 571 prac plastycznych i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.
Z naszego gimnazjum były to Roksana WASYLISZYN i Justyna LEŚKIEWICZ. Nagrodami były m.in książki oraz pamiątkowe dyplomy. Podczas gali można było podziwiać galerię prac uczniów.
Wśród zaproszonych gości był m.in. bp pomocniczy Diecezji Opolskiej Paweł Stobrawa, który gratulując nagrodzonym i opiekunom podziękował za czas, który poświęcili na to, by być bliżej Boga.
Uroczystość uświetnił występ zespołu kleryków opolskiego seminarium.
Nie tylko twórczość artystyczna może być drogą poszukiwania, odkrywania i wyrażania śladów Boga pośród nas.

”Gdy szukasz Boga, popatrz na kwiaty,
Popatrz na góry i ciemny las.
Z każdej wędrówki wrócisz bogaty,
I nową treścią wypełnisz swój czas.
Bo cały świat jest pełen śladów Boga
I każda rzecz zawiera jego myś1.
Wspaniały szczyt, błotnista wiejska droga -
To Jego znak, który zostawił ci.

Gdy szukasz Boga, popatrz na ludzi:
Spójrz, jak taternik zdobywa szczyt,
Zobacz, jak matka w domu się trudzi,
Spójrz w oczy dziecka, a powiedzą ci,
Że każdy z nas stworzony jest przez Pana,
I w każdym z nas zamieszkać pragnie Bóg,
By dobra wieść była przekazywana,
By miłość Swą objawić przez nas mógł.”