• 01.jpg

II miejsce w „You can sing”

Dnia 06.06.2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej „You can sing”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Lubrza, Biała oraz Prudnik. Z PG nr 2 w Prudniku do konkursu przystąpili uczniowie z klasy IB, którzy wykonywali piosenki w języku angielskim w następujących składach:

1. Wereta Martyna i Giermazińska Patrycja
2. Joszko Kinga i Szulc Magdalena
3. Kowal Nikola i Giermazińska Patrycja
4. Szulc Magdalena i Skowrońska Julia
5. Bartosz Kłuskiewicz – akompaniament na gitarze akustycznej

W konkursie nasi uczniowie rywalizowali z dwoma innymi gimnazjami. W kategorii gimnazjalnej wysłuchano 10 piosenek wykonanych indywidualnie bądź w duetach. Magdalena Szulc I Julia Skowrońska zajęły II miejsce wykonując piosenke pt. „Crash”.

Podczas konkursu można było usłyszeć wiele ciekawych wykonań w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Konkurs podzielono na trzy części ze względu na podział kategorii wiekowych. Poszczególne części były przeplatane występami karateków z Prudnika oraz tańcami. Publiczność dopisywała, było wesoło, rozlegały się brawa. Zwycięzcy otrzymali dyplomy wraz z nagrodami rzeczowymi, a wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa. Po konkursie uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszeni na poczęstunek i upieczony na tą okazję tort.
Gratuluję raz jeszcze naszym laureatkom i reszcie grupy, która pojechała na konkurs. Byliście świetni! Mam nadzieję, że w przyszłym roku pojedziemy raz jeszcze do czego zachęcam pozostałych uczniów naszej szkoły.

Marianna Krzywda

 
więcej zdjęć - kliknij miniaturę

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour