• 01.jpg

Śnieżynki - III miejsce w województwie

W niedzielę 2 VI 2013 r. zespół taneczny Śnieżynki wziął udział w Wojewódzkim Festiwalu Szkolnych Zespołów Tanecznych Fantan organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. W organizowanej od 2001 r. imprezie każdorazowo uczestniczy ok.500 uczniów szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z różnych zakątków województwa opolskiego. Festiwal jest dorocznym spotkaniem młodych ludzi , których łączy wspólna pasja- taniec . Konkursowe prezentacje oceniane są w trzech kategoriach wiekowych oraz w trzech konkurencjach tanecznych: show dance, street dance i inne formy.W tegorocznej imprezie na scenie otwartej opolskiego Rynku wzięło udział ponad pięciuset młodych tancerzy. Jury w składzie: Magdalena Julia Gleń, Elżbieta Hołodnik, Joanna Koćwin i Aleksandra Suchodolska, po obejrzeniu 43 prezentacji tanecznych postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia. Zespół Śnieżynki zaprezentował dwa układy taneczne w kategorii szkół podstawowych: widowisko taneczne i inne formy taneczne. I to właśnie nam przyznano III miejsce w kategorii inne formy taneczne. ,, Chodziło o to , żeby pokazać dzieciom, że taniec jest piękną dziedziną sztuki i żeby w sympatyczny sposób dzieci ze sobą rywalizowały. Chcieliśmy nagrodzić je za pracę szkolną'' - powiedziała Elżbieta Podejko - Duda , organizator Wojewódzkiego Festiwalu Szkolnych Zespołów Tanecznych Fantan.


więcej zdjęć - kliknij miniaturę

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour