• 01.jpg

Chłopaki na medal

CHŁOPAKI NA MEDAL

 

11 maja 2008r w Krapkowicach odbył się Finał Wojewódzki jubileuszowej X edycji turnieju Coca-Cola Cup, w którym startowało 12 drużyn z całego województwa wyłonionych w rundach eliminacyjnych. Drużyny grały w 4 grupach „każdy z każdym”, a zwycięzcy grali o miejsca I-IV systemem pucharowym. W  kategorii gimnazjów  zwycięstwo odniosła drużyna Publicznego Gimnazjum nr 2w Prudniku , która będzie reprezentowała województwo opolskie na półfinale krajowym w Kluczborku ,gdzie zmierzy się z  mistrzami województwa śląskiego ,dolnośląskiego i łódzkiego.  

W finale drużyna z Prudnika  nie dała najmniejszych szans gimnazjalistom z Otmuchowa wygrywając 10:1.Zawodnicy z naszego gimnazjum otrzymali także wyróżnienia indywidualne: Dawid Cajzner z 10 bramkami został królem strzelców, a Przemysław Sosnowski najlepszym bramkarzem w turnieju finałowym lecz słowa uznania należą się całej drużynie ,gdyż piłka nożna to gra zespołowa, a cały zespół grał bardzo dobrze.
Jednak droga do sukcesu nie była łatwa i przedstawia się następująco:


I runda eliminacyjna:
PG nr 2 Prudnik- PG nr 1 Prudnik  3:0
PG nr 2 Prudnik- PG nr 1 Głuchołazy  0:0
PG nr 2 Prudnik- PG Biała 5:0

II runda eliminacyjna:
PG nr 2 Prudnik- G Otmuchów 1:1
PG nr 2 Prudnik- PG nr 1 Prudnik  4:1
PG nr 2 Prudnik- G Sportowe Nysa 4:1

Finał wojewódzki:
Grupa:
PG nr 2 Prudnik- PG Skoroszyce 1:0
PG nr 2 Prudnik- PG Ozimek  2:1

Półfinał:
PG nr 2 Prudnik- PG Wołczyn  6:1
Finał:
PG nr 2 Prudnik- G Otmuchów 10:1

Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 2 w Prudniku startuje w finale wojewódzkim trzeci raz z rzędu zajmując w ubiegłorocznej IX edycji wysokie czwarte miejsce, co zaprocentowało w tym roku, gdyż trzon drużyny stanowili  uczniowie z tej ekipy.

Należy również zaznaczyć ,że owocuje  współpraca Gimnazjum z Międzyszkolnym Klubem Sportowym  „Sparta” Prudnik i utworzenie od tego roku szkolnego klasy sportowej o profilu piłka nożna. W szkole jest także dobra atmosfera dla sportu.
Skład drużyny Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Prudniku:
Przemysław Sosnowski (Br.), Kacper Serafin, Kacper Olszewski, Dawid Cajzner(kpt.),Kamil Masternak, Sebastian Błaszczyszyn, Mateusz Rychlikowski,
Dawid Ułan, Kamil Ryguc, Mateusz Dziwisz, Szymon Ciesielka, Patryk Wolny(10 bramek w eliminacjach),Martin Macion.
Opiekun: S. Muzyka


Adres strony internetowej rozgrywek: www.cocacolacup.pl

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour