• 01.jpg

Święto sportu

ŚWIĘTO  SPORTU   W  PUBLICZNYM  GIMNAZJUM  NR  2 IM. JANA  PAWŁA  II  W  PRUDNIKU,
W RAMACH PROGRAMU SPOŁECZNEGO „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY”

W ramach realizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 2 projektu „INNI to także MY, RAZEM w naszej szkle” 5  czerwca 2008r.,  na boiskach  sportowych odbyły się zawody sportowe uczniów klas I – III. O święcie sportu informowały ogromne plakaty wywieszone w całej szkole, przygotowane przez uczniów klas trzecich.
Głównym punktem programu był Turniej piłki nożnej mieszanej, odbyły się również imprezy towarzyszące, takie jak: turniej trójek siatkarskich, zawody „streetball” oraz turniej tenisa stołowego. Czynnie  w sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 150 uczniów naszej szkoły, pozostali uczniowie włączyli się w kibicowanie swoim kolegom oraz pomoc przy organizacji zawodów min. sprzęt nagłaśniający, oprawa muzyczna i komentatorska. Zawody  prowadzili i sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego, którzy byli organizatorami  imprezy.

Sportowa rywalizacja uczniów miała na celu integrację zespołów klasowych, a także:

1.Oddziaływanie na właściwe postawy i zachowania uczniów w środowisku wolne od agresji i przemocy.
2.Profilaktyczną działalność informacyjną i edukacyjną młodzieży.
3.Rywalizację sportowa w duchu „fair play”.
4.Kształcenie umiejętności wyboru pozytywnych form spędzania wolnego czasu poprzez promowanie aktywnych form ruchu.

Dzień Sportu otworzył  Dyrektor naszego gimnazjum pan Janusz Bazydło, który zwrócił uwagę na powyższe  cele oraz życzył wszystkim uczestnikom rywalizacji w duchu „fair play”.

Do Turnieju piłki nożnej mieszanej (w zespole na boisku musiały przebywać cały czas 2 dziewczyny) zgłosiło się 12 drużyn klasowych, które rywalizowały po wcześniejszym losowaniu systemem pucharowym do wyłonienia trzech drużyn, a te następnie rozegrały mecz „każda z każdym” w celu wyłonienia zwycięzcy, którym okazała się klasa II D. Zwycięzcy zawodnicy otrzymali puchar i  nagrody rzeczowe: długopisy.  Po zawodach zwycięska drużyna rozegrała mecz z reprezentacją nauczycieli w którym niestety musiała uznać wyższość „belfrów”, ulegając  im 7:4.

W międzyczasie odbywały się imprezy towarzyszące : trójki siatkarskie, „streetball” oraz tenis stołowy , które cieszyły się również dużym zainteresowaniem. Z tego też tytułu zakupiono ze środków projektu stół do tenisa stołowego, na którym został rozegrany wspomniany wcześniej turniej tenisa stołowego oraz 6 piłek do siatkówki.
Zwycięzcy  zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi (smycze, długopisy).
Podczas  Turnieju piłki nożnej mieszanej  prowadzona była klasyfikacja na króla strzelców turnieju został nim Piotr Nowak z klasy III , najlepszą zawodniczkę - Olga Szkałuba z kl. II oraz  najlepszego bramkarza - Radosław Ostrowski z kl. III. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki. Drużynę, która wykazała się postawą „fair play”,  stanowili uczniowie klasy II E.

Sądząc po nastrojach uczestnicy byli zadowoleni ze sportowej rywalizacji, która dostarcza zawsze wiele radości i niezapomnianych przeżyć. Najważniejsze, że wszyscy zakończyli zawody  w dobrych nastrojach i bez kontuzji, a na boisku widać było postawę „fair”, co podkreślił pan Dyrektor zamykając imprezę .
Bez wątpienia wszyscy uczestnicy sportowych zmagań byli wygranymi, gdyż biorąc udział w zawodach wyrazili swój sprzeciw przeciwko agresji i i przemocy ,której nie brakuje na co dzień na szkolnych korytarzach.

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour