Powiatowe Mistrzostwa Powiatu w pływaniu (PSP4)

07 maja 2014 roku na krytej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji, zespół nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Prudniku, przygotował i przeprowadził Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych i sztafetowych zawodach pływackich w kategorii dziewcząt i chłopców.

W zawodach indywidualnych rywalizacja odbywała się w trzech stylach: dowolnym, grzbietowym i klasycznym, a uczestniczący w nich zawodnicy, mieli do pokonania 2 długości basenu, zaś w sztafetach jedną długość. Uczestniczący w sportowych zmaganiach uczniowie, wykazali się dobrym przygotowaniem technicznym i wytrzymałościowo – szybkościowym, niezbędnym w sportowej rywalizacji w poszczególnych konkurencjach pływackich.

W zawodach pływackich rywalizowało 75 dziewcząt i chłopców. Startujący w sportowych zmaganiach uczniowie, zaprezentowali się z dobrej strony, prezentując przy tym już spore zaawansowanie w pływaniu poszczególnymi stylami. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca zostali uhonorowani medalami zaś w rywalizacji sztafet wszystkie uczestniczące zespoły otrzymały puchary.

Młodzież naszej szkoły, dzięki treściom zawartym w autorskim programie wychowania fizycznego, realizuje obowiązkową naukę pływania od klasy IV, dzięki temu umie i lubi pływać, a także nie są jej obce wszystkie pozytywne aspekty zdrowotne, wynikające z nauki  i doskonalenia umiejętności pływackich.

Wiele emocji, wywołały wśród rywalizujących uczniów pływackie sztafety w skład których zgodnie z regulaminem zawodów, musiało wchodzić po dwóch uczniów klas III, IV, V, i VI. W tej konkurencji rywalizowały ze sobą reprezentacje trzech szkół.

Sztafeta dziewcząt

Lp.

Nazwisko i imię

1.