Pływackie mistrzostwa

10 stycznia 2007 roku na krytej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji, zespół nauczycieli wychowania fizycznego Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Prudniku, przygotował i przeprowadził Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych i sztafetowych zawodach pływackich w kategorii dziewcząt i chłopców.

W zawodach indywidualnych rywalizacja odbywała się w trzech stylach: dowolny, grzbietowy i klasyczny, a uczestniczący w nich zawodnicy mieli do pokonania 2 długości basenu zaś w sztafetach jedną długość. Uczestniczący w sportowych zmaganiach uczniowie wykazali się dobrym przygotowaniem technicznym i wytrzymałościowo – szybkościowym niezbędnym w sportowej rywalizacji w poszczególnych konkurencjach pływackich.

W zawodach pływackich rywalizowało 65 dziewcząt i chłopców. Uczniowie zajmujący 3 pierwsze miejsca otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale.

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, w tej rywalizacji zaprezentowali się z dobrej strony, prezentując przy tym już spore zaawansowanie w pływaniu poszczególnymi stylami. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i medalami, zaś najlepsze sztafety otrzymały statuetki ufundowane przez Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku.
Na uwagę zasługuje spontaniczny i żywiołowy doping licznie zgromadzonej publiczności, który miał niewątpliwie pewien wpływ, na sportowy przebieg odbywającej się rywalizacji sportowej.

Młodzież naszej szkoły, dzięki treściom zawartym w autorskim programie wychowania fizycznego, realizuje obowiązkową naukę pływania od klasy IV i dzięki temu umie i lubi pływać, a także nie są jej obce wszystkie pozytywne aspekty zdrowotne wynikające z nauki i doskonalenia umiejętności pływackich.

Wyniki odbytych Mistrzostw Powiatu Prudnickiego przedstawiają się następująco:

Styl grzbietowy

1.     Piątkowski Dominik     PSP NR 2 – 0,27,52
2.     Babula Bartek     PSP NR 4 – 0,27,78
3.     Powroźnik Patryk     PSP NR 3 – 0 27,90

Wiele emocji wywołały wśród rywalizujących uczniów pływackie sztafet w skład, których zgodnie z regulaminem zawodów musiało wchodzić po dwóch uczniów klas III, IV, V, i VI. W tej konkurencji rywalizowały ze sobą reprezentacje czterech szkół, a o zwycięstwo walczono do ostatnich metrów. Bardzo zacięta walka w sztafetach dziewcząt odbywała się pomiędzy „jedynką i czwórką ”, a zwycięsko z tej rywalizacji wyszły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej NR 1.
W rywalizacji sztafet chłopców zdecydowane zwycięstwo odnieśli reprezentanci PSP NR 4 zwyciężając drużyny PSP NR 1 i PSP NR 3.

Sztafeta dziewcząt
1. PSP NR 1 – 2,28,31
2. PSP NR 4 – 2,29,93     Ligenza Aneta, Smolińska Ewa, Niemiec Aleksandra, Lech Faustyna,
Boberska Aleksandra, Malska Nikola, Mędrala Agnieszka, Pietroń Anna
3. PSP NR 3 – 2,48,67

Sztafeta chłopców

1. PSP NR 4 – 2,00,06     Weremko Sebastian, Zaworski Kacper, Wrzeszcz Mateusz, Szpetanowski Paweł, Babula Bartek, Mączka Bartek, Zając Kacper, Baczyński Kamil

2. PSP NR 1 – 2,03,20

3. PSP NR 3 – 2,10,04

Reprezentujący naszą szkołę uczniowie wywalczyli w sumie 9 medali:
• 2 złote
• 4 srebrne
• 3 brązowe

i w rywalizacji szkół zdobyli I miejsce.

Lis Dariusz