• 01.jpg

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czy zajęcia są za darmo?
Wszystkie działania (w tym zajęcia) realizowane w ramach projektu są darmowe. Dzieci i rodzice nie ponoszą żadnych kosztów.

Kto organizuje dojazd dzieci na zajęcia poza miejscem zamieszkania oraz powrót? Czy rodzice zobowiązani są sami dowieźć dzieci?
Przewidziane w projekcie zajęcia wyjazdowe są organizowane oraz w całości finansowane ze środków projektowych, rodzice nie ponoszą żadnych kosztów. Organizacją wyjazdów zajmuje się personel projektu przy współpracy szkoły. Rodzice proszeni są jedynie o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do miejsca zbiórki - odjazdu (ustalone miejsce w szkole) oraz odebranie dzieci w tym samym miejscu po powrocie.

Jak moje dziecko powinno być ubrane na zajęciach?
Uczniowie uczestniczą na zajęciach powinni być ubrani swobodnie, luźno, „po szkolnemu” jak w szkole. Dla większej swobody mogą zabrać ze sobą obuwie zamienne. Jeżeli zapomną nic się nie stanie. Zostaną wpuszczone na zajęcia w obuwiu taki jakie będą w danej chwili ubrane. Zależy nam na ich obecności nie wyglądzie.

Czy autokar jadący ze szkoły do miejsca zajęć zatrzymuje się po drodze np.: jedzenie? Czy dziecko potrzebuje dodatkowe pieniądze na zajęciach?
Autokary podstawiane są pod szkoły i bezpośrednio przyjeżdżają do pracowni eksperymentalnych czy inne miejsca odbywania zajęć. Nie ma żadnej potrzeby zatrzymywania się w drodze na zajęcia. Dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymują w trakcie zajęć drugie śniadanie i ciepły posiłek przed wyjazdem powrotnym. Z tego też powodu zatrzymywanie się na dodatkowe jedzenie w drodze na zajęcia czy w drodze powrotnej jest nieuzasadnione. Zależy nam również na szybkim i bezpiecznym powrocie uczniów do domu i opiekunowie grup nie powinni niepotrzebnie zatrzymywać autokaru bez uzasadnionej potrzeby. Absolutnie dzieci nie mogą mieć żadnych dodatkowych pieniędzy na realizację dodatkowych zajęć wyjazdowych. Zajęcia i jedzenie na nich jest bezpłatne w 100%!    

Czy zajęcia w ramach projektu są realizowane w sobotę i niedzielę?
Cześć zadań w projekcie (wyjazdy edukacyjne, mobilne planetaria, badania diagnozujące) jest formą realizacji podstawy programowej dla uczniów szkół podstawowych, stąd zgodnie z prawem oświatowym odbywają się 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, w godzinach zgodnych z planem zajęć obowiązujących w szkole.
Zajęcia pozalekcyjne mogą odbywać się w innych terminach np. w sobotę lub w kilkugodzinnych blokach popołudniowych. Godziny zajęć ustalą opiekunowie - nauczyciele konsultując się z rodzicami danej grupy projektowej oraz dyrekcją szkoły.

Co to są "pracownie eksperymentalne"?
Pracownie eksperymentalne znajdują się w Zaczarowanym Świecie w siedzibie RCRE ul. Dubois 36. Uczniowie podczas warsztatów wykonają samodzielnie i pod opieką Animatora doświadczenia i eksperymenty fizyczne, przyrodnicze, matematyczne, muzyczne, związane z nowoczesnymi technologiami, itp.

Gdzie i kiedy będą odbywały się zajęcia w ramach projektu?
Większość zadań (wyjazdy edukacyjne, mobilne planetaria, badania diagnozujące) realizowanych jest w ramach godzin pracy szkoły.  Zajęcia pozalekcyjne mogą odbywać się w sobotę lub w kilkugodzinnych blokach popołudniowych, godziny zajęć ustalą  opiekunowie zajęć  konsultując się z rodzicami danej grupy projektowej

W jakich godzinach są realizowane zajęcia w ramach projektu?
Większość zadań (wyjazdy edukacyjne, mobilne planetaria, badania diagnozujące) realizowanych jest w ramach godzin pracy szkoły.  Zajęcia pozalekcyjne mogą odbywać się w sobotę lub w kilkugodzinnych blokach popołudniowych, godziny zajęć ustalą  opiekunowie zajęć  konsultując się z rodzicami danej grupy projektowej.
Godziny zajęć związane z badaniami predyspozycji oraz zajęcia pozalekcyjne zostaną ustalone przez nauczycieli w porozumieniu z Liderem. W szczególności zajęcia pozalekcyjne będą się odbywały poza godzinami lekcyjnymi.
Zajęcia wyjazdowe będą realizowane w godzinach pracy szkoły. Dzieci wyjadą ze szkoły w godzinach porannych (ok. godz. 7:30-8:30) i przyjadą pod szkołę po zakończeniu zajęć (nie później niż do godz. 15:30)

Dowiedziałam się, że w ramach projektu moje dziecko będzie wyjeżdżało na wycieczki. Kiedy i gdzie moje dziecko pojedzie?
Harmonogram wyjazdów ustalają Koordynatorzy działań w porozumieniu ze szkolnymi asystentami powiatowymi oraz Liderami szkół. O wyjeździe dziecka dowiedzą się Państwo od Szkolnego Lidera – osoby  koordynującej  całość działań w szkole. Wycieczka jest formą realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych, stąd określenie zajęć odbywających się poza szkołą w ramach projektu tzn. w miejscach gospodarstw, uczelni, miejsc  instytucji kultury i siedziby RCRE .

Czy zawsze przyjedzie do nas autobus pod szkołę?
Zajęcia wyjazdowe wiążą się z przewiezieniem dzieci do i z miejsca realizacji zajęć. Pod szkołę zostanie podstawiony autokar lub autokary. Jedynie zajęcia realizowane w szkole, nie wymagają transportu. W niektórych przypadkach, gdy miejsce realizacji zajęć będzie się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, nie będzie podstawiany autobus.

żródło: Fascynujący Świat Nauki i Technologii - projekt RCRE w Opolu

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour