• 01.jpg

"Świat wokół nas" - mini gra terenowa (PSP4 - 6a)

W ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii uczniowie klasy VI a uczestniczyli w projekcie, który realizował ścieżkę edukacyjną pod hasłem „Skarby wokół nas” MINI-GRA TERENOWA (z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych).

Celem tego projektu było pokazanie gier w szerszym aspekcie oraz zwrócenie uwagi na wpływ aktywności ruchowej na rozwój człowieka i jego zdrowie. Gra terenowa była alternatywą dla biernego spędzania wolnego czasu. Uczniowie klasy VI a uczestniczyli w 4 spotkaniach, podczas których nabyli wiedzę na temat różnych gier i ich wpływu na rozwój. Poprzez doświadczenie poznali grę terenową oraz utrwalili zasady zachowania podczas zajęć w terenie.

 

Na pierwszym spotkaniu – 8 marca 2014r.(sobota) uczniowie poznali nazwy i rodzaje gier. Wzięli udział w mini-grze terenowej zorganizowanej przez opiekunów p. Barbarę Tobik i Wioletę Wróblewską do pobliskiego Parku Miejskiego. Rozwiązywali zadania (w tym w j. angielskim), zagadki, krzyżówki i rebusy. Poznali historię zabytkowej altany. Po powrocie do szkoły jednogłośnie zadecydowali o zorganizowaniu tego typu gry terenowej. Do wspólnej zabawy zdecydowali zaprosić uczniów klasy IVc.

Podczas drugiego spotkania – 15 marca 2014r. uczniowie w grupach rysowali plany wybranego fragmentu miasta, trasę wiodącą z placu przed szkołą na Kozią Górę i parking przy Klasztorku Lesie. W trakcie zajęć w szkole (ze względu na deszczowa pogodę) korzystali z Internetu i Map Google Maps. Na tak przygotowane plany nanosili swoje notatki zaznaczali ciekawe miejsca. Na zakończenie dokonano wyboru najciekawszego planu trasy mini-gry terenowej.

Na kolejnym spotkaniu – 22 marca 2014r. zorganizowana została wycieczka piesza, po to aby praktycznie wyznaczyć trasę gry i zaznaczyć miejsca ukrycia „skarbów”-zadań. Po powrocie do szkoły uczniowie przygotowali zadania z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, dyplomy, zaproszenia oraz rozdzielili między sobą zadania, m.in. obserwatorów, fotoreporterów. Ustalone zostały cztery miejsca ukrycia „skarbów”-zadań (przy altanie, w „małpim gaju” przy krzyżu, przy kapliczce w drodze na Kozia Górę oraz przy wieży widokowej na Koziej Górze).

29 marca 2014r. odbyła się mini-gra terenowa „Skarby wokół nas”, w której wzięli udział zaproszeni uczniowie klasy IV c wraz z rodzicami i opiekunami. Uczniom kl. VI a również towarzyszyli zaproszeni rodzice.

Na zakończenie rozpalono ognisko i upieczono kiełbaski, grano w piłkę i bawiono się w kalambury, tańczono i śpiewano świętując w ten sposób zakończenie projektu. Czwartoklasiści jednogłośnie okrzyknęli grę terenową, jako bardzo udaną. Trasa nie okazała się trudna, a rozwiązywanie zadań sprawiło uczestnikom wiele zabawy i radości. Przed rozejściem się podziękowano organizatorom, uczestnikom i rodzicom za udział w projekcie.

Opiekunowie projektu Wioleta Wróblewska i Barbara Tobik 

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour