"500 milionów drzew"- posadzono 100 lip w Dębowcu!

"W dniu 27.04.2013 Nadleśnictwo Prudnik organizowało akcję Sadzenie lasu z leśnikiem. Do udziału w akcji zaprosiliśmy nauczycieli i uczniów zaprzyjaźnionych szkół z Prudnika. Głównym celem akcji było uświadomienie społeczeństwu rozmiaru nasadzeń w Lasach Państwowych, przede wszystkim to, że lasów w Polsce przybywa. Uczestnicy mieli okazję praktycznie zapoznać się z pracą w lesie. Miejsce i czas akcji: Leśnictwo Dębowiec (miejsce turystyczne "Pod sosną" przy drodze z Dębowca do Trzebiny), godziny 09:00 - 12:00." (http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/prudnik/aktualnosci).

W odpowiedzi na to zaproszenie kilkunastoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Prudniku - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, z klasy: Ia, IIa, IVb z p.Anną Mączką, Iwoną Siembidą i rodzicem kl.IIa p.Waldemarem Marks stawiła się na miejscu zbiórki. W ramach ogólnopolskiej kampanii "500 milionów drzew"zaingurowanej 22 kwietnia przez Fundację Ekologiczną Arka i Lasy Państwowe grupa uczniów naszej szkoły posadziła 100 sadzonek drzew lipy!
Leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Celem tej kampanii jest promowanie sadzenia drzew i ich roli w naszym życiu. Pomysłodawcy podkreślają to, jak sadzenie drzew jest istotne z powodów ekologicznych. Drzewa znacząco wpływają na zmiany klimatu na Ziemi. Pochłaniając ogromne ilości dwutlenku węgla łagodząc efekt cieplarniany wpływają na czystość powietrza, ograniczają erozję gleby, łagodzą powodzie i susze. Bezpośredni kontakt z przyrodą i nowe wyzwanie wzbudziło u dzieci wielki entuzjazm i zapał do pracy. Po fachowej instrukcji pracowników Nadleśnictwa Prudnik dzieci same wykopywały dołki, wkładały sadzonki i dumne były z efektu końcowego. Nagrodą za ten wysiłek było ognisko, pyszne kiełbaski oraz nagrody książkowe ufundowane przez organizatora. Serdecznie dziękujemy p.Rafałowi Kaszy za zaproszenie do lasu i umożliwienie nam dodania do tak ogromnej liczby drzew, swojego drzewka.

Autorami zdjęć są Iwona Siemibida i Waldemar Marks.

więcej zdjęć - kliknij miniaturę

sadzimy drzewka