• 01.jpg

Uroczysta Gala wręczenia Statuetki w ogólnopolskim konkursie "Listy dla Ziemi"

12 marca 2014 r. w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 odbyła się uroczysta Gala wręczenia wygranej statuetki będącej nagrodą za zajęcie I miejsca  w ogólnopolskim konkursie na Najlepszą INICJATYWĘ w akcji ekologicznej LISTY DLA ZIEMI 2013'. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Wojciech Owczarz- prezes Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska - Białej, a zarazem pomysłodawca pisania listów do dorosłych, który osobiście wręczył nagrodę uczniom klas I-III.  Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni do współudziału w akcji Goście: Pan W-ce Burmistrz Miasta i Gminy Prudnik Stanisław Hawron,  Pani Dyrektor GZOiW w Prudniku Maria Strońska, naczelnik Wydziału GOSPODARKI KOMUNALNEJ, OCHRONY ŚRODOWISKA I ROLNICTWA - Pan Szymon Kroczak, pracownicy Nadleśnictwa Prudnik - zastępca  Nadleśniczego Pan Andrzej Kwarciak, Pan Rafał Kasza oraz trzech Panów sygnalistów. Nie zabrakło także prudnickich mediów w osobach redaktorów: Pana  Damiana Wichra - Tygodnik Prudnicki oraz Pana Macieja Dobrzańskiego - Prudnik 24, a nawet lokalnych- Radio Nysa FM http://www.nysa.fm/index.php/wiadomosci/region/item/2415-sukces-prudnickich-uczniow. Gospodarz Szkoły i Gali Pani Dyrektor - Krystyna Wróblewska odczytała przekazane nam gratulacje i słowa skierowane do uczniów przez Panią poseł Janinę Okrągły. Gala składała się z dwóch części: w auli szkolnej i na płycie boiska szkolnego. W pierwszej części występom nie było końca. Prezentowali się uczniowi klasy II a i III a, zespół taneczny "Śnieżynki", były również niespodzianki i zaproszeni na Galę występujący w prezentacji wokalnej: Andrea Riszka i Martyna Rakowska. Występy uczniów w wierszach, tańcu, piosenkach, scenkach i pokazie wiosennej mody recyklingowej poprzedziła prezentacja multimedialna - Jak to się zaczęło... wspomnienia z przebiegu akcji. Uczennica obecnej klasy VI c - Aleksandra Banaszczyk odczytała swój ubiegłoroczny zwycięski List dla Ziemi. W kulminacyjnym momencie Gali przy głosach fanfar wygrywanych przez sygnalistów oraz strzelających tub konfetti przedstawiciele klas I-III, oraz uczniowie, którzy posadzili 100 sadzonek drzew lipy odebrali tą pierwszą i jedyną w Polsce - STATUETKĘ LISTÓW DLA ZIEMI. Drugą część uroczystości na boisku szkolnym przeprowadził Pan Wojciech Owczarz i Pan Krystian Biłek, którzy przywieźli z Fundacji Ekologicznej Arka Ośmiokąt edukacyjny na temat ochrony powietrza i niskiej emisji, który to wywołał ogromne zaciekawienie uczestników. Składam serdeczne podziękowania naszym Szanownym Gościom, Rodzicom oraz wszystkim Osobom za przybycie, poświęcony nam czas i za zaangażowanie, dzięki któremu mogliśmy doprowadzić do osiągnięcia tego sukcesu, a podczas dzisiejszej Gali wyrażać radość i cieszyć się ze zwycięstwa. Jeszcze raz Ogromne podziękowania składam społeczności uczniowskiej, Rodzicom, Nauczycielom Zespołu Szkół w Prudniku oraz WSZYSTKIM sympatykom naszych działań, którzy oddanymi głosami na naszą szkołę przyczynili się do tego sukcesu, a tym samym umożliwili nam zdobycie osiągnięcia na skalę ogólnopolską. Pani Annie Mączce dziękuję za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej Gali. Gospodarzom szkoły i uroczystości - Pani Dyrektor Krystynie Wróblewskiej oraz Pani W-ce Dyrektor Beacie Szelidze- Zwojewskiej serdecznie dziękuję za zaufanie, służenie pomocą i osobistym zaangażowaniem we wszystkie rodzące się pomysły i możliwość ich realizacji z tak wielkim powodzeniem.

koordynator akcji Iwona Siembida


więcej zdjęć - kliknij miniaturę
foto: Krawczyk Z.

 

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour