• 01.jpg

Projekt NTUE - Legendy polskie w kl. III

Klasa III b bierze udział w projekcie edukacyjnym  „Legendy polskie”. Cele projektu to:

  • motywowanie do poznawania literatury,
  • zainteresowanie dawnymi dziejami Polski,
  • doskonalenie umiejętności komunikacyjnych,
  • kształtowanie postaw kreatywnych w procesie gromadzenia wiedzy.

Projekt ma służyć odkryciu nieznanych i przypomnieniu znanych legend związanych z historią naszego kraju. Uczniowie poznają legendy zaczynając od legendy prudnickiej, następnie legend dotyczących Opolszczyzny i kraju. Poznają prawdziwe postacie historyczne występujące w legendach, wyszukują informacje dotyczące miejsc, w których działy się  poznawane historie. Korzystają z zasobów szkolnej i miejskiej biblioteki. W naszym mieście uczniowie „odwiedzili” Wawrzka i Wiewiórę -  bohaterów prudnickiej legendy. W trakcie realizacji projektu klasa była na wycieczce w Wieliczce i Krakowie gdzie uczniowie mogli zobaczyć sól – czyli wiano Świętej Kingi oraz spotkać trębacza z wieży mariackiej i wawelskiego smoka.


więcej zdjęć - kliknij miniaturę

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour