Projekt NTUE - Legendy polskie w kl. III

Klasa III b bierze udział w projekcie edukacyjnym  „Legendy polskie”. Cele projektu to:

• motywowanie do poznawania literatury,
  • zainteresowanie dawnymi dziejami Polski,
  • doskonalenie umiejętności komunikacyjnych,
  • kształtowanie postaw kreatywnych w procesie gromadzenia wiedzy.

Projekt ma służyć odkryciu nieznanych i przypomnieniu znanych legend związanych z historią naszego kraju. Uczniowie poznają legendy zaczynając od legendy prudnickiej, następnie legend dotyczących Opolszczyzny i kraju. Poznają prawdziwe postacie historyczne występujące w legendach, wyszukują informacje dotyczące miejsc, w których działy się  poznawane historie. Korzystają z zasobów szkolnej i miejskiej biblioteki. W naszym mieście uczniowie „odwiedzili” Wawrzka i Wiewiórę -  bohaterów prudnickiej legendy. W trakcie realizacji projektu klasa była na wycieczce w Wieliczce i Krakowie gdzie uczniowie mogli zobaczyć sól – czyli wiano Świętej Kingi oraz spotkać trębacza z wieży mariackiej i wawelskiego smoka.

więcej zdjęć - kliknij miniaturę