Święto Niepodległosci w szkole

11 listopada obchodzimy
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

Z tej okazji uroczyste apele odbędą się w piątek 9 listopada 2012r.:

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4

kl. I-III na 1 godzinie lekcyjnej

kl. IV-VI na 3 godzinie lekcyjnej

Publiczne Gimnazjum Nr 2

Kl. I-III na 2 godzinie lekcyjnej

pozostałe zajęcia lekcyjne odbywać się będą zgodnie z planem.

Nasza szkoła w tym roku włączyła się do akcji, której honorowym patronem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Hasło tej akcji brzmi:

„KOTYLION NA 11 LISTOPADA”

Jak powiedział nasz Prezydent „Święto Niepodległości Polacy powinni uczcić przez przypięcie w tym dniu biało-czerwonych kotylionów. Wpięte kotyliony będą doskonałym znakiem radości z wielkiego sukcesu Polaków”

Pan Prezydent wierzy, że odbiegające od utartych schematów lekcje patriotyzmu staną się pierwszym krokiem do zbudowania tradycji, pełnego radości i dumy obchodzenia narodowych świąt i rocznic.

W związku z powyższym w piątek 9 listopada wszystkich uczniów obowiązuje odświętny strój uczniowski, a dodatkowym elementem będzie przypięty kotylion.

Krystyna Wróblewska