• 01.jpg

Informacje o naszej szkole dziś w Kurierze Opolskim.

Ile polskich flag trzeba zrobić, aby uścisnąć dłoń prezydenta Rzeczypospolitej? Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Prudniku znają odpowiedź na to pytanie. Przez ostatni tydzień pracowali nad naszym symbolem narodowym. W nagrodę pojadą świętować dzień flagi z głową państwa.

Zdjęcie: TVP Opole
Zdjęcie: TVP Opole
 

A odpowiedź na to pytanie brzmi: 300 biało-czerwonych flag i dwa razy tyle kotylionów. W pracy po lekcjach uczestniczyły i dzieci z podstawówki i młodzież z gimnazjum. Ciężka praca się opłaciła, ponieważ prudnicka szkoła znalazła się w gronie sześciu placówek, które jadą do Warszawy spotkać się z prezydentem Bronisławem Komorowskim 2-go maja - w Dzień Flagi Narodowej.

To nie pierwsza taka akcja organizowana przez szkołę. W listopadzie dzieci zrobiły kilkaset kotylionów, którymi obdarzyły władze Prudnika. Praca najmłodszych została zauważona nawet w stolicy. Do Warszawy pojedzie siedmioro uczniów z wyróżnionej szkoły.

Wojciech Bularz

informacja ze strony TVP Opole

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour