Z wizytą u władz miasta

W przededniu święta Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły wybrali się do władz miasta.

Najpierw udaliśmy się do Urzędu Miejskiego, gdzie odwiedziliśmy burmistrza i wiceburmistrza Prudnika, którzy przyjęli nas bardzo serdecznie. Byliśmy tez u Przewodniczącego Rady Miejskiej. Każdemu wręczyliśmy symboliczny biało-czerwony kwiatek. Następnie poszliśmy do Gminnego Zarządu Oswiaty i Wychowania. Tam także bardzo serdecznie przyjęła nas pani dyrektor wraz z pracownikami.

Ucieszyli się oni z naszej wizyty i otrzymanych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja kwiatków. Na końcu udaliśmy się do redakcji Tygodnika Prudnickiego. Panowie byli mile zaskoczeni i podziękowali za upominki. Zrobili nam pamiątkowe zdjęcie, które ukazało się na lamach gazety.

Rozdawanie kwiatków waznym osobom naszego miasta było ciekawym przezyciem. Myślimy, że to był ładny gest, upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Marta Osiecka, Ewelina Mykita kl. VIB

więcej zdjęć - kliknij miniaturę