• 01.jpg

Internetowy Teatr TVP dla szkół

12 września 2013 r. klasy I-III przystępują do realizacji drugiej edycji INTERNETOWEGO TEATRU TVP S.A. DLA SZKÓŁ. Jest to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, edukacja artystyczna i pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców. Zaproponowany repertuar obejmuje nie tylko kanon lektur szkolnych ale także adaptacje teatralne arcydzieł literatury polskiej i światowej spełniające funkcje edukacyjne. Jedną z większych zalet tego pomysłu jest to,  że pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół. Z teatrem " na żywo" ma szansę spotkać się przynajmniej raz w roku prawie każdy polski uczeń. Uczestnictwo w projekcie umożliwi naszym uczniom obejrzenie spektakli każdego miesiąca. Z niecierpliwością czekamy na jutrzejszą bajkę interaktywną pt." Jaś i Małgosia" według tekstu Jana Brzechwy.

Iwona Siembida 

więcej filmów na naszym kanale youtube - zapraszamy

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour