Zainteresować miastem

W myśl tegorocznego hasła kampanii „ZTU” „Moja pasja - moja tarcza” dążymy do zaangażowania gimnazjalistów w działania umożliwiające im przeżycie sukcesu w różnych dziedzinach: tańcu, historii, fotografice - mówi Barbara Muzyka. - Liczymy jednocześnie na to, że przez tę formę pracy będą oni dążyli do lepszego poznawania siebie i swoich możliwości.

Chcąc ukazać naszym uczniom, jak pozytywnie na nasze życie mogą wpływać zainteresowania i jakie mogą mieć również znaczenie dla przyszłych pokoleń, 20 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z wyjątkowymi osobami. Gościliśmy ks. prałata Zygmunta Nabzyka, Marka Karpa oraz Piotra Kulczyka, którzy swoimi zainteresowaniami w istotny sposób wpływają na lepsze poznanie historii naszego miasta i przyczyniają się do tego, aby pamięć o osobach znaczących dla Prudnika nie przeminęła.

Podczas spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia naszego miasta na starych widokówkach, których kolekcjonowanie stało się pasją Piotra Kulczyka. Z kolei Marek Karp przedstawił nam plany związane z odbudową pomnika Diany, który kiedyś znajdował się w naszym parku.

Miła atmosfera, ciekawe opowieści gości oraz oprawa muzyczna w wykonaniu naszej uczennicy Darii Hawron sprawiły, że był to naprawdę wyjątkowy wieczór.