• 01.jpg

Odszukać miejsca tajemne

W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł" nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 2 w Prudniku opracowali szkolny projekt edukacyjny „Na tropach zainteresowań". - Ujęte w nim zadania miały przede wszystkim inspirować gimnazjalistów do poszukiwania własnych zainteresowań oraz pobudzać do działania, a także wzmacniać poczucie wartości - opowiadają koordynatorzy.

Pierwszym działaniem było przeprowadzenie konkursu wiedzy o Prudniku wśród. Organizatorem była Elżbieta Samitowska-Wiciak, nauczycielka historii. Lista najlepszych: I miejsce zajęli uczniowie klasy IId (Jadwiga Zapotoczna, Marta Łuczyszyn, Monika Sędzik), II miejsce zajęli uczniowie klasy Ic (Kacper Brzuszek, Ida Rubińska, Katarzyna Jasińska), III miejsce przypadło uczniom klasy Ib (Klaudia Halikowska, Szymon Sztonyk, Michał Leszczyński).

Kolejne działanie tym razem pod hasłem „Moja pasja - moja tarcza" polegało na rozbudzaniu zainteresowań uczniów tradycją i kulturą Śląska Opolskiego, zorganizowano warsztaty kroszonkarskie (sztuka zdobienia) dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Prowadziła je Grażyna Kosińska.

20 kwietnia w szkole odbyły się spotkania z wyjątkowymi osobami. - Tego dnia gościliśmy: ks. Prałata Zygmunta Nabzdyka, Marka Karpa oraz Piotra Kulczyka, którzy wpływają na lepsze poznanie historii naszego miasta oraz przyczyniają się do tego, aby pamięć o osobach znaczących dla Prudnika nie przeminęła - wspominają nauczyciele. - Miła atmosfera, ciekawe opowieści naszych gości oraz oprawa muzyczna w wykonaniu uczennicy kl. IIc, Darii Hawron sprawiły, że był to naprawdę wyjątkowy wieczór.

W dniach 8 i 15 maja absolwent gimnazjum Kajetan Kawecki, pełniąc rolę przewodnika, oprowadził klasy drugie po Prudniku, prezentując historię budowli należących do rodziny Fränkla i Pinkusa, którzy w znaczący sposób wpłynęli na rozwój miasta (m.in. zakładu włókienniczego, łaźni miejskiej, Białego Domu).

1 czerwca odbyły się zajęcia taneczne dla uczniów gimnazjum „Cała szkoła tańczy". Młodzi ludzie próbowali swoich sił w układzie tanecznym przygotowanym przez Aleksandrę Kostrowicką. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem.

4 czerwca uczniowie klas drugich wzięli udział w spotkaniu pod hasłem „Miejsca tajemne i inne oblicza naszego miasta i regionu". Gościem był Franciszek Dendewicz, nauczyciel historii i pasjonat dziejów Ziemi Prudnickiej. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej przygotowanej przez F. Dendewicza. Nasi uczniowie z kółka historycznego Karol Kołodziejczyk i Rafał Włodarski z kl. IId przedstawili prezentację Prudnik- moje miasto", która została ona nagrodzona (I miejsce) w konkursie multimedialnym .

Zajęciom warsztatowym, tanecznym, spotkaniom z ciekawymi ludźmi oraz wycieczkom towarzyszyły konkursy pod hasłem „Promujemy urokliwe miejsca, tradycje naszego regionu"

Uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym: I miejsce Martyna Pachołek (Ib), II miejsce Anna Rajca (Ic), III miejsce Aleksandra Świderska (kl. Id).
Uczniowie wyróżnieni w konkursie fotograficznym: I miejsce Katarzyna Szewczuk (kl. IIIe) oraz Katarzyna Jarzycka (kl. IIIb), II miejsce Weronika Golc (kl. IIIb), III miejsce Paulina Zawiślak (kl. IIIb).

Autorkami projektu „Na tropach zainteresowań" są Barbara Tobik i Barbara Muzyka, nauczycielki Publicznego Gimnazjum nr 2.

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour