• 01.jpg

Uzależnienia - współczesne niewolnictwo... - sprawozdanie

SPRAWOZDANIE
z przebiegu realizacji projektu edukacyjnego
„Uzależnienia - współczesne niewolnictwo, czyli co w trawie piszczy”
w ramach kampanii
Zachowaj Trzeźwy Umysł 2010.

 

W bieżącym roku szkolnym, już po raz drugi w Publicznym Gimnazjum nr 2, w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, zrealizowany został projekt edukacyjny o charakterze profilaktyki. Tym razem pod hasłem „ Uzależnienia – współczesne niewolnictwo, czyli co w trawie piszczy”. Autorami projektu byli: mgr Barbara Tobik, mgr Barbara Muzyka oraz mgr Łukasz Kublicki.

Działania zaplanowane w projekcie promowały kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego, poprzez popularyzację gier planszowych, sportowych, konkursów i tańca.

Realizacja projektu rozpoczęła się w kwietniu a zakończyła uroczystym wręczeniem nagród na apelu z okazji Święta Patrona Szkoły 24 maja 2010r. Przygotowana przez nas oferta zajęć, turniejów, konkursów była skierowana do uczniów klas I i II naszego gimnazjum i cieszyła się dużym powodzeniem.

W klasach I i II, które wyraziły chęć udziału w projekcie, przeprowadzone zostały przez pani Barbarę Muzykę zajęcia wychowawcze: „Jak nie stracić tego, co jest dla mnie ważne” (w klasach I) i „Co w trawie piszczy, czyli słów kilka o uzależnieniach” (w klasach II).

Pan Łukasz Kublicki, zorganizował mini turniej halowej piłki nożnej. Pozwolił on wyłonić najlepszą drużynę, którą okazali się chłopcy z klasy II d.

Po lekcjach odbywały się eliminacji i rozgrywki w ramach szkolnego turnieju w scrabble pod hasłem „ Słowne potyczki”. Pomysłodawcą i organizatorem była pani Barbara Tobik. Turniej ten cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów, dlatego tez udział w nim wzięli – oprócz uczniów klas I i II, uczniowie klas III.

21 kwietnia 2010.nauczycielki matematyki: pani Barbara Tobik, pani Iwona Muzyka i pani Bożena Szarowska przeprowadziły konkurs „Matematyczne zmagania”. Pozwolił on na wyłonienie najlepszych z matematyki w kategorii klas I i II.

Oprócz powyższych przedsięwzięć, nasi gimnazjaliści mieli również możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych , które prowadziła pani Aleksandra Kostrowicka w każdą majową środę, podczas 15 minutowej przerwy.

W ramach realizowanego przez nas projektu odbyły się następujące konkursy:

 1. Konkurs „ Matematyczne zmagania”
 2. Turniej w scrabble.
 3. Turniej halowej piłki nożnej.

Po przeprowadzeniu konkursów komisja w składzie:

mgr Łukasz Kublicki,

mgr Barbara Tobik

mgr Barbara Muzyka

wyłoniła zwycięzców:

 • „Matematyczne zmagania”
  kategorii klas I – MACIEJ KLOC – kl. I d.
  w kategorii klas II- JAKUB ŁODZIŃSKI- kl. II c.
 1. Turniej w scrabble
  NIKOLA SIKORA i ALEKSANDRA MADERA- kl. II d
 • Mini Turniej piłki halowej
  I miejsce dla drużyny w składzie: JAN MRÓZ, GRZEGORZ DACENKO, KRZYSZTOF WOJSA, DANIEL PROCHERA- kl. II d

Barbara Tobik, Barbara Muzyka, Łukasz Kublicki

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour