Finał szkolnego Turnieju Piłki Nożnej o mistrzostwo Gimnazjum nr 2

O MISTRZOSTWO GIMNAZJUM NR 2
W PRUDNIKU
pod hasłem

„ Wszystkie używki to wielka ściema ,to sport człowieka na lepsze zmienia! ”

w ramach kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
przy Urzędzie Miasta i Gminy w Prudniku

W dniu 8 czerwca 2011 roku na boisku Orlik w prudnickim parku odbył się finał szkolnego turnieju piłki nożnej o mistrzostwo naszego gimnazjum .

Celem turnieju było spędzenie czasu poprzez sport i rekreacje, integracja zespołów klasowych oraz zaakcentowanie uczestnikom, że aby czuć się lepiej nie potrzeba do tego  celu żadnych używek, na nasze samopoczucie lepiej wpływa aktywność sportowa, to sport zmienia człowieka na lepsze !

Wszyscy uczestnicy turnieju.

W wyniku wcześniejszych eliminacji do finału zakwalifikowały się cztery klasy: IA- mistrz klas pierwszych, II B -mistrz klas drugich i III A -mistrz klas trzecich (ubiegłoroczny zwycięzca  rozgrywek) oraz III D wicemistrz klas trzecich , który po barażowym bardzo zaciętym meczu pokonał w karnych klasę II A- wicemistrza klas drugich.

Po rozlosowaniu kolejności meczów drużyny przystąpiły do rozgrywek . W turnieju  brały udział 8 – osobowe drużyny (w polu gra 1 + 5 ),czas każdego  meczu to  2 x 12 minut ( 3 minutowa przerwa ) ,zespoły grały systemem „ każdy z każdym”.

Kolejność poszczególnych meczów i ich wyniki:

1.

III A

II B

III

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna klasy III A broniąc tytułu mistrza szkoły z ubiegłego roku szkolnego .Zawodnicy tej drużyny zdobyli również tytuły króla strzelców –Michał Działoszyński  (9 bramek) i króla asyst- Maciej Tarkiewicz (8 asyst).Najlepszym zawodnikiem drużyny został Szymon Banasik.

Drugie miejsce przypadło klasie III D w której najlepszym zawodnikiem został Krzysztof  Wojsa.

Na ostatnim miejscu podium uplasowała się klasa II B w której najlepszym zawodnikiem wybrano Pawła Laszczaka.

Czwarte miejsce zajęła klasa I A ,w której najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Pusz, natomiast Kacper Sroka został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Klasa I A zaprezentowała również najciekawsze koszulki.

Klasa IA –najciekawsze koszulki.

Wyróżnieni zawodnicy otrzymali w nagrodę bidony sportowe, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju getry piłkarskie .Nagrody zostały zakupione z funduszów Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych                    przy Urzędzie Miasta i Gminy w Prudniku.

Więcej zdjęć w galerii