„Unikam zagrożeń – dzielę się pięknem” (PG2)

Sprawozdanie z realizacji projektu profilaktyczno-wychowawczego „Unikam zagrożeń – dzielę się pięknem” realizowanego w Publicznym Gimnazjum nr 2 w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Realizacja projektu rozpoczęła się w maju 2013r. festiwalem nauk przyrodniczych skierowanym do uczniów ubiegłorocznych klas pierwszych. Pięć drużyn czteroosobowych wykazywało się wiedzą ogólną z zakresu nauk przyrodniczych oraz profilaktyki uzależnień. Natomiast uczniowie klas drugich prezentowali efekty swojej pracy w projektach edukacyjnych z chemii, biologii i geografii.
Zaplanowaną w czerwcu imprezę turystyczno - krajoznawczą na Koziej Górze z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne przeprowadzono 1 października 2013r. Uczniowie zapoznali się z historią  Klasztoru Franciszkanów i zwiedzili celę, w której więziony był kardynał Stefan Wyszyński.

Kolejnym punktem były gry i zabawy:

1. Turniej „Jeden z dziesięciu”, w którym zawodnicy musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu fizyki, techniki, geografii i historii. Zwycięzcami konkursu zostali:
1. miejsce – Monika Maciuch
2. miejsce – Agata Skokuń
3. miejsce – Mateusz Kustra

Nagrody pocieszenia otrzymali: Arkadiusz Woźniak, Wojciech Żurawki, Monika Goniarska , Kasper Wróblewski, Jolanta Sypiańska, Tomasz Niedźwiecki, Piotr Maciarz.

2. Miniturniej „dwa ognie”, w którym udział wzięły dwie drużyny dziesięcioosobowe.
Wygrała drużyna z kl. IIb w składzie: Kowal Maciej, Warchoł Mateusz, Korczyński Marcin, Hadryś Kacper, Tkacz Tobiasz, Kulig Kacper, Hoffman Jędrzej, Jelonek Wiktor, Gacek Gracjan, Grzybowski Daniel.
Nagrody pocieszenia otrzymali uczniowie kl. IIa w składzie:

Pietruszyński Szymon, Mięczakowski Grzegorz, Jakieła Kornel, Chrzanowski Filip, Golińska Karolina, Klamt Michał, Jedut Agata, Gościej Małgorzata, Licznar Piotr, Doluk Jan.
3. W konkursie wiedzy ogólnej z elementami profilaktyki uzależnień wzięło udział ośmiu uczniów.
Zwycięzcami zostali:

1. miejsce – Karolina Ślusarz
2. miejsce – Kinga Sajdak
3. miejsce – Anna Hat

Nagrody pocieszenia otrzymali:
Katarzyna Kaczkowska, Julia Włodarska, Filip Kłębek, Mazur Monika, Jakub Michalec.

Impreza zakończyła się ogniskiem i smażeniem kiełbasek. Wszyscy uczestnicy otrzymali na zakończenie słodki poczęstunek.

więcej zdjęć - kliknij miniaturę