• 01.jpg

Zawody szkolne

SZKOLNE ZAWODY SPORTOWE
w ramach „KAMPANII ZACHOWAJ TRZEŻWY UMYSŁ”
w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Prudniku (woj. opolskie)
w dniach 12-13 czerwca 2006r.

W dniach 12-13 czerwca 2006 roku odbyły się na boiskach naszej szkoły zawody sportowe w ramach „KAMPANII ZACHOWAJ TRZEŻWY UMYSŁ „w trzech dyscyplinach: piłce nożnej i piłce koszykowej chłopców oraz piłce siatkowej dziewcząt. Głównym celem zawodów było wskazanie młodzieży naszej szkoły, że czas wolny można spędzić z pożytkiem dla własnego zdrowia, poprawiając swoją tężyznę fizyczną i nie są do tego potrzebne różnego rodzaju używki typu: alkohol , nikotyna , narkotyki itp. ,a niestety dzisiaj młodzi ludzie często o tym zapominają i dla tego ta impreza . Zorganizowała ją grupa nauczycieli wychowania fizycznego naszego Gimnazjum: Marzena Kociołek(siatkówka), Bartosz Trytek (koszykówka) i Sebastian Muzyka (piłka nożna) oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Prudniku ,która przekazała środki na nagrody rzeczowe dla klas (piłki) ,pamiątkowe dyplomy wykonaliśmy we własnym zakresie.

O zawodach było wiadomo już wcześniej, gdyż informowały o tym plakaty wywieszone w całej szkole promując jakże ważne w dzisiejszych czasach hasło „ Spędzaj wolny czas bez nałogów” w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Impreza została otwarta przez dyrekcję naszej szkoły dnia 12 czerwca 2006 roku o godzinie 9.00, następnie przystąpiliśmy do rywalizacji w poszczególnych dyscyplinach. W każdej dyscyplinie reprezentacje klas naszej szkoły podzielone były na trzy grupy: pierwsza grupa to klasy 1-wsze, druga to klasy 2-gie, trzecia to 3-cie.W każdej grupie drużyny grały każda z każdą, zwycięzcy poszczególnych  grup grali w wielkim finale również systemem każdy z każdym i tym sposobem był wyłaniany Mistrz Szkoły w piłce nożnej, koszykowej i siatkowej. Zawody były prowadzone i sędziowane przez nauczycieli wf-u.

W rywalizacji udział wzięło ponad 200 młodych ludzi z naszej szkoły Oto końcowa klasyfikacja w poszczególnych dyscyplinach.

Dyscyplina

Klasa

Miejsce

Pika nożna

III D

I

II  D

II

I    C

III

Pika koszykowa

II  C

I

III D

II

I    D

III

Piłka siatkowatkowa

III C

I

II   A

II

I  A

 

Po zawodach odbyło się zakończenie i wręczenie nagród (piłki i dyplomy dla klas oraz dyplomy dla wyróżniających się uczniów). Najważniejsze, że rywalizacja zakończyła się bez żadnych poważniejszych kontuzji i przebiegała w duchu Fair Play. Została przyznana specjalna nagroda dla klasy II E za zachowanie tych zasad.

Mamy nadzieje, że wszyscy spędzili przyjemnie i pożytecznie ten czas i będą pamiętać jego przesłanie „Spędzaj wolny czas bez nałogów” w ramach KAMPANII ZACHOWAJ TRZEŻWY UMYSŁ.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego
Publicznego Gimnazjum  nr 2 w Prudniku.

Osiągnięcia (PG2)

Szukaj w serwisie

Kontakt

Zespół Szkół w Prudniku
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
ul. Dąbrowskiego 2; 48-200 Prudnik
tel./fax. +48 77 406 89 25 (PSP 4)
tel. +48 406 71 10 | fax. +48 406 71 12 (PG 2)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour